KRAKÓW 

 

TEL.       +48 533259935

EMAIL.  lineup.architects@gmail.com

                                   ZAPYTAJ O OFERTĘ

 

Uzupełnij podstawowe dane, a my natychmiastowo odezwiemy się z odpowiedzią. 

IMIĘ

EMAIL

TELEFON

POWIERZCHNIA OBIEKTU

TREŚĆ WIADOMOŚCI

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2019 | Created with WebWave

5 NAJNOWSZYCH TRENDÓW W ARANŻACJI WNETRZ

 

W świecie aranżacji wnętrz rok 2018 był naprawdę niesamowicie nasyconym. Mimo pozostających prez ostatnie kilka lat hitów wnętrzarskich, takich jak loft czy minimalizm, pojawiły się na arenie fajne akcenty w postaci kolorów nasyconych, drewna naturalnego oraz detali szkalnych i metalowych.

 

Natomist na co mamy zwrócić uwagę w roku 2019?

 

PANTONE

 

Pierwsze, o czym dowiedzieliśmy pod koniec 2018-ego – kolorem roku 2019 według PANTONE został przyznany ciepły nasycony Living Koral, który będzie miał wpływ we wszystkich dziedzinach artystycznyh – od sieci socjalnych i kosmetyków do aranżacji wnętrz.

Jak mamy traktować ten kolor we wnętrzu? Otóż wszystko się trzyma na akcentach: możemy wydzielić ścianę w pokoju dziennym, zastosować go w tekstylu (mamy w tym przypadku nawiązanie do następnego trendu 2019 czyli art-deko), mogą to być także fantazyjne fronty meblowe.

 

ART-DEKO

 

Jak już wspomniałam wcześniej mamy kolejny trend 2019 – czyli styl art-deko.

 

Tak jest, spokojny skandynawski zostaje w tle, natomiast  na przód wychodzą kolory jaskrawe, meble designerskie oraz ogólny szykowny klimat całego wnętrza. Mówimy tu o wzorzystych tapetach i zasłonach, nietypowych elementach oswietlenia oraz niskich tapicerowanych meblach.

Krztałty okrągłe w postaci mebli, lamp oraz dekoru też z pewnościa możemy wliczyć do tego punktu. Ważnym jest tu zachowanie takiej płynności w całym wnętrzu.

 

METAL I SZKŁO

 

W 2019 mamy trendowe odcienie naturalnych metalów: czyli złoto, mosiądz oraz metały poczerniałe. Takie odcienie metalów przede wszystkim będą dobrze uzupełniać aktywne kolory trendowe.

Gdzie możemy zostosować – oczewiście jako dekor oraz różne aksesoria domowe, do tego dodałabym oprawy oświetleniowe a także ceramikę łazienkową.

Co do szkła – śmiało stosujemy go w postaci oswietlenia, dekoru oraz drzwi i ścianek działowych. W przypadku ścianek mamy tu odniesienie do stylu loftowego, ale zawsze możemy ocieplić takie wnętrze za pomocą dodatkowego tekstylu, naprzykład w postaci zasłon. 

Wybirając lampy (przynajmniej wiszące) zwracamy uwagę na skalę – im większa tym lepiej.

 

KOLORY AKCENTOWE

 

Nasycony zielony, granatowy oraz odcienie grafitu pozotają na arenie trendów 2019.

Kolory te sprzyjają bardziej kameralnemu, intymnemu klimatu wnętrza. Możemy tu śmiało eksperementować z geometrią pomieszczenia: kolor z pewnościa może przechodzić  ze ściany na sufit, meble czy podłogę. Uzupełniamy taką przestrzeń akcentowym oświetleniem punktowym, a także możemy odcienić kolory za pomocą materiałów naturalnych, surowych. Może to być jasne drewno, cement czy kamień naturalny.

 

INSTAGARMOWANIE.

 

Nie ma nic dziwnego w tym iż sieci socjalne ukorzeniły się nawet we wnętrzach. O czym tu mówimy? Przede wszystkim o tym, że nie trezba wychodzić z domu żeby zrobić ładne zdjęcie instagramowe.

W roku 2019 aktyalnym jest stworzenie takiego wnętrza, w którym każdy element czy kącik pomieszczenia może byc zastosowany jako ładne tło do robienia zdjęć. Mam tu na uwadze ulubione akcenty w postaci mebli czy kolorowych ścian, ciekawych lamp (nawet replik), domowych roślin oraz tekstylu.

Dajemy w tym przypadku mocny akcent na indywidualność wnętrza, z pewnościa możemy tu miksować różne wybrane trendy. Wasz dom – wasze reguły. Śmiało wybieramy to co pasuje dokładnie Wam – właścicielom. Wnętrze może być takim jakim chcę go widzieć jego mieszkaniec.